Vinylové panely jsou stále oblíbenější

Vinylové panely jsou trendem posledních let. Velmi intenzivní používání, rozlitá voda a časté mytí. Kuchyně je extrémním testovacím místem pro podlahy. Dřevěná podlaha či oblíbené panely položené v kuchyni rychle ztratí svůj původní vzhled a již po několika měsících používání může být nutná jejich výměna. Je tedy keramická dlažba jediným řešením? Existuje i jiná alternativa?

Obývací pokoj spojený s kuchyní – více světla a více prostoru – výhody vinylových panelů

Otevřené prostory se v poslední době staly nejoblíbenějším trendem v interiérovém designu. Prostorové spojení obývacího pokoje s kuchyňským koutem nejen opticky zvětší náš obývací pokoj, ale především jej dodatečně prosvětlí. Oddělené zóny vaření, skladování a mytí udržují užitnou funkci kuchyně. Díky vhodnému výběru řešení se náš kuchyňský kout promění v reprezentativní část obývacího pokoje.

Kuchyně již dlouho není jen pracovním prostorem. Dnes je na stejné úrovni jako obývací pokoj a vytváří společný otevřený obytný prostor. Kombinace kuchyně s pokojem si vynutila změnu přístupu výrobců nábytku nebo domácích spotřebičů. Objevily se účinnější digestoře a zvuková izolace chladniček nebo myček nádobí začala být stejně důležitá jako jejich energetická třída. Výrobci kladou také velký důraz na design. Dnes není neobvyklé, že výrobce domácích spotřebičů obdrží nejvyšší ocenění za design svých výrobků. Doposud to byla věc vyhrazena spíše pro odvětví spojená s tímto oborem.

Jak si vybrat podlahu do obývacího pokoje s otevřenou kuchyní?

Toto představuje výzvu i pro výrobce podlah. Časté mytí, mastnota a vystavení přímému kontaktu s vodou – to vše znamená, že podlaha by měla být voděodolná. Intenzivní používání vyžaduje extrémní odolnost podlahy. Na druhou stranu kombinace kuchyně s obývacím pokojem znamená, že věnujeme zvláštní pozornost vzhledu a užitkovým vlastnostem této podlahy a chceme, aby to byl spojitý celek. Co tedy můžeme udělat?

Do kuchyně si můžeme vybrat dlažbu, která se skvěle osvědčí z praktického hlediska, ale je studená na dotek. Málokdo se pro takové řešení rozhodne i v obývacím pokoji. V souladu s módním a stále aktuálním skandinávským stylem chceme, aby teplé a přívětivé dřevo bylo na podlaze v celém domě. Je příjemné na dotek a přírodní. Bohužel toto řešení v kuchyni neobstojí. Stejně tak velmi oblíbené plovoucí podlahy, které používáme v obytných místnostech, vůbec nezvládají výzvy v kuchyni nebo na chodbě.

V současné době je nejběžnějším řešením montáž dlažby pouze v kuchyňském koutu a oddělení od pokoje podlahovým profilem

Toto řešení je praktické, ale kompromisní z hlediska vzhledu. Chceme titíž, aby prostor pokoje a kuchyně byl jedním souvislým celkem.

Vinylové panely

Tyto panely splňují všechny požadavky na moderní podlahu. Jsou extrémně odolné a trvanlivé. Vyznačují se vysokou užitnou třídou, která umožňuje jejich použití i v intenzivně využívaných komerčních prostorách. Vinylové panely jsou 100% voděodolné. Perfektně se hodí do kuchyně. Barvy dřeva umožňují módní a útulné uspořádání prostoru. Vinylové panely jsou také ideálním řešením pro podlahové vytápění. Při zařizování bytu se řídíme jak designem, tak i užitkovými vlastnostmi materiálů a zařízení.