Závěsné umění na zeď – Kompletní průvodce

Úplně prvním krokem v umění závěsné stěny je výběr správného umístění pro každý kus. Ale když máte velmi velké abstraktní plátno nebo lichý stoh drobných námořních tisků, vybrat si, kam pověsit, je často ten nejskvělejší úkol.

Rychlý referenční průvodce závěsy na zeď

 1. Krb je vždy ústředním bodem místnosti – Vystavte obraz v tomto prostoru nad pláštěm a vyprávějte svůj vlastní designový příběh. Udělejte umělecké seskupení přibližně stejně velké jako otvor krbu.
  Použijte jeden velký kus nebo několik malých kusů, které vypadají jako jeden celek.
 1. Pamatujte, že zdobíte zeď – Vyberte si menší kusy pro úzké stěny a větší obrazy z plátna pro velké stěny.
  • Pro malé prostory: Pevně seskupený sudý počet kusů na malé ploše, jako je například schodišťová podesta, je dokonalý a vytváří efekt okna. Světlé barvy tento efekt umocňují.
  • Pro velké prostory: Pevně seskupený sudý počet kusů skvěle vyváží velký prostor nebo vysokou zeď. Všimněte si, že velké prostory zvládnou o něco větší rozestupy než malé prostory.
 2. Než přiložíte kladivo na hřebík, naaranžujte obrázky na zeď:
  • Vše položte na stůl nebo na podlahu
  • Posouvejte kousky, dokud nebudete mít uspořádání, které se vám líbí
  • Položte kusy na velký kus kraftového papíru nebo balicího papíru a poté obkreslete každý kus
  • Označte závěsné body ze zadní strany kresby na kraftový papír
  • Poté papír přilepte na zeď a zatlučte hřebíky
  • Odstraňte papír a voila!
 1. Zavěste kresbu do úrovně očí – Pro zavěšení umělecké výšky si seskupení představte jako jeden celek. Chcete-li pověsit například skupinu 4 obrázků, zvažte zavěšení jako jeden celý čtverec. Poté umístěte obrázky tak, aby střed dílu nebo seskupení byl přibližně v úrovni očí. POZNÁMKA: Uspořádání dekorace na stěnu jídelny je nejlepší o něco nižší, abyste si ho nejvíce užili, když sedíte.
 2. Umístění obrazu na zeď — na velikosti záleží – Umění zavěšené přes kus nábytku by nemělo být širší než šířka nábytku, obecnou zásadou je, že umění by mělo být asi 50-75 % šířky nábytku.
dekorativní plakáty

Nápady na výzdobu stěn

Symetrické umístění vašeho nástěnného umění

Tato metoda je skvělá pro kusy, které mají podobnou velikost, tvar a předmět. Umožňuje vám vytvořit seskupení, které má vizuální rovnováhu a je dokonalé přes velké kolekce nábytku nebo krbové pláště.

Asymetrické vyvážení

To je skvělé řešení, když máte skupinu výtisků, které nemusí být nutně stejné, ale sdílejí alespoň jeden podobný prvek, jako je předmět nebo barevné schéma. Dílky můžete asymetricky uspořádat tak, aby stále dosahovaly pěkné ‚bio‘ rovnováhy.