Boho štýl v bývaní: ako zariadiť interiér v boho štýle?

Boho štýl je populárny už mnoho rokov. Ľudia, ktorí si zariaďujú interiér v tomto štýle, oceňujú túto voľbu predovšetkým pre jej prirodzenosť, pohodlie a nenútenosť, ale aj pre veľkú slobodu pri výbere rôznych strihov, materiálov a vzorov.

Estetika bytu zariadeného v boho štýle je založená na princípoch vyváženého eklekticizmu, kde sa kombinuje starý a historický nábytok s modernými doplnkami a exoticky zdobenými dekoráciami z jemných materiálov a umeleckých diel.

Jakým se vyznačuje boho styl v interiérech?

Jednou z největších výhod boho stylu v bydlení je svoboda v kombinování různých vzorů a barev, které by se zdálo, by nikdy neměly být kombinovány. Charakteristickým prvkem jsou také dominantní a intenzivní barvy, které jsou někdy extravagantní, a dokonce i výstřední.

Nejčastěji vybírané barvy v boho obývacích pokojích jsou:

  • červená ve stínu vína,
  • modrá tyrkysová,
  • kakaová hnědá,
  • nasycená purpura.

V ložnici se velmi dobře osvědčují tlumené barvy, které jsou ideálním pozadím pro výrazné doplňky nebo dekorace. Je tedy dobré sázet na jemnou patinu, jemnou máta nebo přimhouřenou žluť. Skvělými doplňky jsou různé druhy polštářů, přehozy, koberce a koše, ale také obrazy a pokojové rostliny.

Materiály a vzory v boho stylu.

Boho je známý především bohatstvím vzorů a ornamentů. Exotické výšivky a marocké arabesky velmi dobře ladí s rustikálními zdobeními a lidovými výšivkami, což nám umožňuje vytvořit stylový a konzistentní interiér.

Dům v boho stylu se krásně prezentuje v doplňcích z dalekých cest a rodinných památek, které dokonale zdůrazňují charakter interiéru. V takovém bytě se velmi dobře uplatní také orientální dlaždice, barevné tapety nebo masivní koberce s zajímavou geometrií.

Suroviny a materiály, z kterých jsou navrženy nábytek, dekorace a další doplňky, také hrají velmi důležitou roli v boho stylu. Vznešené druhy dřeva, jako jsou: eben, mahagon nebo palisandr, dokonale zdůrazňují exotiku daného interiéru. Dominantní a drtivé dřevo je dobré nahradit nábytkem z ratanu nebo bambusu.

Pokud jde o dekorace, velmi dobrým nápadem jsou keramické předměty, ručně vyrobené figurky, vázy a květinové květináče. Na stěny v boho kuchyni lze použít tapety zobrazující fantazijní vzor.

Boho stěnné dekorace

Hojnost zdobení a drobností, které zdůrazňují volnou povahu interiéru Boho. Boho styl je především o výrazných barvách a charakteristických vzorech, ale také o hojnosti různých druhů drobností a zdobení, které zdůrazňují volný a umělecký charakter daného prostoru. K tomuto stylu je dobré vybírat barevné textilie, vzorované polštáře na sofách a gaučích, a extravagantní přehozy, běhouny a koberce.

Na terasu a balkon zařízený v boho stylu je dobré postavit produkty vyrobené z přírodních materiálů a rostlinství. Velmi dobře se osvědčují velké a masivní květinové květináče, ve kterých jsou vysazeny rostliny, jako jsou: fíkovníky, palmy nebo bonsajové stromy.

Boho je často nazýván stylem svobodných duší. Nejčastěji interiér v tomto stylu navrhují umělci, intelektuálové a individualisté, kteří tak mohou projevit svou osobnost.

Bohémský styl umožňuje vytvořit jedinečnou atmosféru v interiéru, aniž by bylo nutné utratit velké peníze na zařízení celého bytu. Je to ideální řešení pro všechny lidi navrhující domov, kteří hledají originální kombinace.