Jak proměnit terasu v nejúžasnější místo na zemi?

Krásná terasa je snem. Zejména během jarních a letních večerů. Ideální místo k odpočinku po náročném pracovním dni nebo pro setkání s přáteli. Avšak teprve správné vybavení prostoru učiní z času stráveného na terase opravdu nevšední zážitek. Jak připravit toto místo, tak aby bylo co nejpříjemnější jak pro oko, tak i pro tělo? Zde je několik tipů!

Metamorfóza terasy – kde začít?

V první řadě výběrem stylu, ve kterém chceme toto místo zařídit. Takové rozhodnutí vám umožní zaměřit se na vhodné doplňky. V současné době jsou módní především prostory v boho, rustikálním a vintage stylu. Zjistěte, v katalozích nebo na internetu, jak takové terasy vypadají a vyberte si svůj oblíbený styl. Poté se zamyslete nad tím, jaký má být účel tohoto prostoru. Plánujete zde jen relaxovat nebo trávit čas s malou skupinou přátel? Skvěle se sem budou hodit taburety a skleněný konferenční stolek. Atmosféru dokreslí závěsné křeslo na podstavci, které je v poslední době mimořádně oblíbené u milovníků teras.
Co když se toto místo čas od času promění v jednu velkou párty? Taburety a závěsné křeslo zde může samozřejmě zůstat. Kromě toho budete potřebovat pohovku a větší stůl, který pojme všechny lahůdky. Nyní je čas na doplňky. Mohou to být stojací lampy poskytující jasné světlo, lampióny, pohodlné polštáře a teplé deky. Skvěle budou fungovat také různé typy zeleně. Pokud vás nebaví pečovat o rostliny a zalévat je každý den, můžete vsadit na jejich umělou obdobu. Jejích údržba je mnohem snazší, a přesto jsou neméně působivé.

Moderní terasa znamená moderní doplňky

Co dělat, aby se vaše terasa výrazně odlišovala od ostatních? Vsaďte na moderní doplňky. Mohou to být originální lapače snů, které budou skvěle fungovat v prostorách vyzdobených ve stylu boho. Je také dobré investovat do terasových koberců, tedy takových, které jsou bez vlasu. Místo toho byly vyrobeny z PVC neboli polyvinylchloridu. Díky tomu jsou velmi přívětivé k chodidlům a neabsorbují vodu. Tato poslední vlastnost je zvláště důležitá pro koberce umístěné na terase. Na co se ještě vyplatí vsadit? Například na malé přenosné biokrby, které lze umístit doprostřed stolu. Během chladnějšího večera budou nejen zdrojem světla, ale také poskytnou trochu tepla.

Otevřená nebo uzavřená terasa?

Většina teras v naších domovech je otevřená. Pokud však sníte o intimním a originálním prostoru, zvažte investici do závěsů. Takový materiál může plnit tři funkce:

  • dekorativní (např. jemné závěsy pro terasu v boho stylu);
  • chránící před deštěm a špatnými povětrnostními podmínkami;
  • chránící před zvědavými pohledy sousedů.

Zasłony można zawiązać wstążką w ciągu dnia i podziwiać otoczenie siedząc na tarasie. Można je jednak swobodnie prowadzić wieczorem, tworząc w ten sposób nastrojową przestrzeń. Nadaje się na krótki relaks lub zjazd rodzinny.