Fototapety s rostlinnými motivy

Jedním z dekorativních hitů posledních let jsou fototapety s květinovými a ovocnými motivy. Nápad na použití takových vzorů v interiérovém designu není nový, protože květinový motiv fascinoval již ve starověku a byl obzvláště populární v období baroka, kdy v architektuře a malířství se s oblibou používaly rostlinné ornamenty se stylizovanými středomořskými akantovými listy a ovocnými girlandami.

Rostlinný motiv je vždy módní.

Současné nástěnné dekorace také s oblibou využívají květinové vzory. Fototapeta zobrazující květiny, listy nebo chutné ovoce vypadá obzvláště působivě v moderních interiérech. Stojí však za to se pro ni rozhodnout i v místnostech uspořádaných v klasickém nebo rustikálním stylu. Jak používat fototapety v různých typech interiérů?

Fototapety v kuchyni, obývacím a dětském pokoji

Bohatě zdobené, vícebarevné tapety se perfektně osvědčí v místnostech s jednotnou barvou, s bílými nebo pastelovými stěnami. Výběr doplňků je zde opravdu důležitý, protože je snadné vnést barevný chaos nebo kýč. Zajímavým nápadem je použít je k výzdobě příček, aby květiny ladily s barevností stěn. V dětském pokoji bude krásně vyjímat fototapeta v radostně působících odstínech fialové nebo růžové. Do jídelny nebo do kuchyně se hodí chutné fototapety s třešňovým nebo malinovým motivem. Citrusy také vypadají skvěle. V klasických interiérech vypadají nádherně decentní fototapety s pampeliškami nebo s jiným jemným vzorem. Velmi atraktivní jsou makrosnímky rostlin – ideální do velkých a světlých místností.