Jak zařídit retro obývací pokoj?

Milujete retro doplňky? Cítíte se lépe v retro a vintage interiérech než v modernistických? Zjistěte, jak si doma vytvořit krásný retro obývací pokoj za málo peněz.

Jaké příslušenství použít při vytváření vintage obývacího pokoje?

Retro interiér se neobejde bez doplňků. Právě díky nim můžeme dosáhnout efektu přenesení do minulosti. Například staré rádio nebo adaptér jsou nepostradatelnými doplňky v retro obývacím pokoji. Dobře vypadá také telefon se sluchátkem a velkým ciferníkem. Vintage stylu lze dosáhnout také pomocí doplňků, jako jsou polštáře nebo stylizované závěsy. Díky tomu vytvoříme jedinečnou vintage atmosféru. Mějte na paměti, abyste s tím nepřeháněli a neudělali z vašeho interiéru sklad haraburdí.

Retro obývací pokoj a jeho nábytek

Retro nábytek – odkazující na minulost, někdy se stopami používání a vždy se skutečnou duší evokující špetku nostalgie. Při zařizování obývacího pokoje ve vintage stylu se můžete zeptat svých známých, zda nemají starý nábytek v dobrém stavu, nebo si případně něco koupit v bazaru s nábytkem nebo na internetu. Někdy při hledání nábytku můžete levně zakoupit opravdové starožitnosti. Starý retro nábytek to nejsou jen komody, vitríny a skříně, ale také stojací lampy se skleněným stínidlem, židle, zrcadla a stoly. A když už mluvíme o komodách, skvělým nápadem bude nábytek ze dřeva nebo desek s vysokým leskem a nutně vybavený dřevěnými nožičkami.

Podlahy v retro stylu

Do interiéru v retro stylu se budou hodit koberce s geometrickými vzory nebo hladké koberce. Osvědčí se výrazné barvy. Vintage obývací pokoj s takovou podlahovou krytinou je měkký a příjemný. Žaluzie nebo závěsy můžeme také ozdobit geometrickými vzory, které budou ladit s podlahami. Pod kobercem jsou nejčastěji parkety. Ty se vzorem rybí kostí. Je to vizitka ve stylu retro a jeho vkusnější verze, protože přece nedáme na podlahu koberec z šedesátých let?

Stěny ve stylu vintage

Stěny ve stylu vintage mohou být bílé. Mohou být také natřeny barvou v pastelových odstínech. Díky pastelovým barvám ve starém stylu působí interiér teple a útulně. Můžete také použít stylizovanou fototapetu, tedy využít moderní technologie k dosažení vintage efektu. Na zeď můžete zavěsit sépiové obrazy, plakáty v podobném stylu, možná i nějaké památky po předcích, např. fotografie babičky a dědečka z dětství. Můžete také použít propagandistické plakáty v retro stylu. Atmosféru na stěně vytvoříte také zavěšením starých starožitných hodin.

Je retro vintage obývací pokoj nápadem pro každého?

Uspořádat obývací pokoj ve vintage stylu znamená vytvořit útulný interiér, který má duší, vyvolává nejlepší vzpomínky, nostalgií, kde se hosté cítí jako doma a rádi by zůstali co nejdéle. Je to také interiér, kde se sami cítíme skvěle. Obývací pokoj v retro stylu může být nápadem, jak vytvořit interiér, který bude jiný a zároveň pěkný a přívětivý. Pokud je však vaším živlem beton a sklo, bude se vám z dlouhodobého hlediska pohodlně bydlet v interiérech v loftovém stylu.