Čemu byste měli věnovat pozornost při zařizování jídelny?

Jídelna je místem rodinných setkání. Prostor nejen pro konzumaci jídel, ale také konverzace a budování vztahů. Bylo by tedy dobré zařídit toto místo tak, aby bylo nejen funkční, ale i příjemné. Co je třeba mít na paměti při zařizování jídelny? Zde je stručná příručka.

Nejprve vyberte vhodný stůl

Stůl je základním kusem nábytku v každé jídelně, a to bez ohledu na její rozměry nebo styl. Proto je důležité vybrat vhodný kus nábytku. Při nákupu se řiďte nejen estetikou a designem (i když jsou nesmírně důležité), ale především funkčností. Věnujte pozornost desce stolu – je dostatečně široká, aby se na ní vešlo stolní nádobí a příbory pro několik lidí? Zaměřte se také na materiál. Klasické a vždy módní je dřevo. Přírodní, je pohodlné v použití a vypadá skvěle.

Při výběru stolu vyhodnoťte prostor jídelny a zvažte tvar nábytku. Kulaté modely jsou skvělé pro větší prostory, a ty ve tvaru čtverce. Pro obdélníkové místnosti je také lepší zvolit obdélníkový stůl.

Pohodlné a stabilní židle do jídelny

Doplněním stolu jsou pohodlné a krásné židle do jídelny a obývacího pokoje. A opět … je to téma, o kterém se dokážeme bavit donekonečna. V obchodech najdete mnoho modelů a vzorů židlí, od klasických dřevěných až po moderní nebo dokonce futuristické plastové.

Dřevěné židle lze snadno sladit s dřevěným stolem. Často se také prodávají v sadách. Je to klasika, která dobře vypadá a snadno se udržuje. Pokud se ušpiní, stačí je otřít vlhkým hadříkem a v případě poškození je lze snadno obnovit. Krásné dřevěné židle najdete například v obchodě Black Red White.

Pokud je pro vás pohodlí na první místě, doporučujeme čalouněné židle. Jejich používání bude velmi pohodlné i po několika hodinách. Doporučujeme tuto volbu, pokud máte ve zvyku organizovat delší rodinné schůzky u stolu, nebo rádi hrajete stolní hry anebo skládáte puzzle.

Co dalšího je potřeba v jídelně?

Při zařizování jídelny nezapomeňte na vhodné osvětlení. Vyberte si stylový lustr a umístěte jej nad stůl. Doporučujeme nainstalovat světlo s nastavitelným světelným výkonem. Díky tomu snadno přizpůsobíte světlo klimatu a atmosféře setkání u stolu. Doslova během minuty vytvoříte správnou náladu v závislosti na denní době a povaze setkání. Seznamte se s nabídkou prodejny Black Red White a vyberte si vybavení jídelny podle svých potřeb.